הסכום המינימלי הדרוש לשם החזרת המע”מ בצרפת הוא 175 אירו ושיעור המס משתנה 12-20%.

 

לאחר ביצוע הקנייה (אחת או מצטברת באותה חנות), יש לבקש בקופה טופס החזר מס (Bordereau de Détaxe), זוהי חשבונית נוספת על חשבונית הקנייה, עליה מוטבעת החותמת להחזר המס.

 

בשדה התעופה יש להחתים את החשבוניות בדלפק המכס, יתכן שיידרשו מכם להציג את המוצרים שרכשתם ולכן חשוב לעשות את התהליך הזה לפני הצ'ק אין, כאשר הם נמצאים עמכם. קיימת אפשרות לשלוח את הבקשה להחזר המס בדואר ולקבל דואר חוזר עם צ'ק או זיכוי של כרטיס האשראי, בניכוי עמלה.

 

מי שעושה קניות ושופינג בצרפת, חיוני שידע כי יש החזר מס VAT, על רכישות, אפילו מצטברות ברשתות ובחנויות השונות. ההחזר אפשרי באופן כזה לאחר ביצוע הרכישה, יש לגשת לקופה הראשית ולבקש החזר מס VAT Tax Refund.

 

שם יוציאו לכם חשבונית נוספת של החזר המס ועל חשבונית הקניה המקורית צריך להטביע חותמת Tax Free. מקבלים בדרך כלל מעטפה של Global Blue או חברה אחרת ובה כל הפרטים והמסמכים הנדרשים להחזר, חשוב מאוד לשמור את חשבונית הקניה המקורית בצמוד לטופס החזר המס.

 

לא מקבלים בשדה התעופה החזר על סמך חשבונית רכישה בלבד וגם לא מקבלים החזר אם מציגים רק טופס החזר, צריך הכל יחד ושכל הפרטים לרבות מס' דרכון ושם כפי שמופיע בדרכון. ההחזר עשוי להגיע ללמעלה מ- 19% (מיסוי משתנה), על פי חוקי המס במדינה ואינו כולל החזר על שירותים כמו נסיעות, מסעדות, בתי מלון קניות מזון ובסופרמרקטים וכו'. החזר המס הוא לקניה או קניות מצטברות בסכום העולה על 175.01 יורו.

 

בטרם ניגשים לקבל את החזר המס, יש לגשת לדלפק המכס להחתים את החשבוניות ולעתים ידרשו מכם להציג הטובין שרכשתם, לכן חשוב לגשת למכס לפני ששולחים את המזוודות בצ'ק אין. לאחר שקיבלתם אישור וחותמת מכס.

 

בשדה התעופה בו היינו EuroAirport נצי המכס יושב בקומה השנייה. ניתן לקבל את החזר המס ביורו או בדולר בהחזר לכרטיס האשראי או בצ'ק. אין דלפק החזר מזומן. החתמת המכס יכולה להתבצע בכל עמדת מכס במדינה החברה באיחוד האירופי ועד שלושה חדשים מיום הרכישה. צריך לשלוח את המעטפה בדואר לכתובת המופיעה על המעטפה ולקבל דואר חוזר עם צ'ק או זיכוי בכרטיס האשראי,על הקנייה להתבצע בחנות עליה ניתן החזר מס - זאת תדעו אם תשאלו או אם תבחינו בסמל ה- GLOBAL BLUE בכניסה לחנות. ההחזר הכספי מתקבל עד ל- 30 ימי עסקים.

 

חנויות רבות באירופה מציעות החזר מע”מ על הקניות, בייחוד כשמדובר ברשתות הגדולות והמוכרות (H&M, ZARA, MANGO, PRIMARK וכד’). לרוב יופיע שלט של TAX FREE/ GLOBAL BLUE בכניסה לחנות או ליד הקופות.  גם אם לא ראיתם שלט- תמיד תשאלו אולי כן אפשר לקבל?:)

 

על מנת לקבל את החזר המע”מ תצטרכו להראות את הדרכון הישראלי שלכם כי רק כך תקבלו החזר בעמדה, פקיד המכס יחתים לכם את הטופס והקבלות ויתן לכם את סכום ההחזר לו אתם זכאים. שימו לב שיש מדינות בהם התהליך מפוצל – תחילה פקיד המכס יחתים לכם את הטופס ולאחר מכן תצטרכו ללכת לעמדה נוספת הנמצאת אחרי הבידוק הבטחוני ושם תקבלו את הכסף. את ההחזר ניתן לקבל במזומן או באשראי. קחו בחשבון שאם מבקשים החזר במזומן יש עמלת טיפול של כמה יורו שיורידו לכם מההחזר שתקבלו.

 

איפה מקבלים את  ההחזר ?

Terminal 1: CDGVAL level, Hall 6

Terminal 2A: Departures level, Gate 5

Terminal 2C: Departures level, Gate 12

Terminal 2D: Departures level, Gate 6

Terminal 2E: Departures level, Gate 4

Terminal 2F: Arrivals level

Terminal 3: Departures

 

 level, international customs zone

וכשסגור העמדות האוטומטיות של PABLO.